PL RU
Contact

Członkowie zespołu Space Digital Group, wzięli udział w coroczonym wydarzeniu, które organizowane jest w Lizbonie (chociaż do 2016 wydarzenie organizowane było w stolicy Irlandii, Dublinie), które skupia tysiące pasjonatów, których łączy jeden wspólny mianownik a jest nim zarówno technologia jak i biznes. W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział ponad 70 tysięcy osób.

Skala, która została osiągnięta przez Web Summit, sprawia że wydarzenie ma niezwykły charakter oraz atmosferę, wynikającą z przygotowania logistycznego i sposobu prowadzenia wydarzeń w czasie trwania konferencji. Space Digital Group reprezentowali Marcello Bardus oraz Maksym Chróst, którzy praktycznie sprawdzali i analizowali, obecnie rozwiązania na rynku oraz nawiązywali cenne kontakty z firmami, które mogą być przedmiotem przyszłej współpracy czy partnerstwa w oparciu o wspólną wymianę zasobów, doświadczenie czy kapitału. Sama konferencja jest mekką dla środowiska start'up'owego, zwłaszacza dla firm na etapie seed. Uczestnictwo daje szansę zainteresowania inwestorów lub klientów. Przykładem może być firma Bitmex, która jeszcze kilka lat temu, wystawiała się jako start'up podczas konferencji, a dziś szacowana wartość platformy wynosi ponad 3.5 miliarda dolarów.

Wierzymy, że umiejętność nadążania za dynamicznie zmieniającym się rynkiem oraz nowymi rozwiązanimi, które bardzo często wypływają z wydarzeń jak Web Summit i nie tylko, jest bardzo ważna przy uwzględnieniu rozwoju własnych produktów. W taki sposób aby umiejętnie to wykorzystać i przełożyć nad własną pracę nad rozwiązaniami, nad którymi na codzień pracujemy. Mając na uwadzę obecne standardy w świecie technologii, które zmieniają się bardzo szybko, wiele firm może zaoszczędzić, zarówno zaosby czasowych, jak i finansowe, jeśli wykaże otwartą postawę i pozytwynie skłoni się ku inicjatywom prowadzącym do obserwacji i słuchania rynku. Nie staramy się przeceniać wagi wydarzeń czy konferencji technologicznych, natomiast równomiernie dostrzegamy w tym wartość oraz potencjał i z tego względu formułujemy wniosek, że warto brać udział w tego rodzaju inicjatywach.